16 Септември 2025вторник10:35 ч.

"Извънредно положение" на Острова:

3000 престъпления на ден срещу жени

Насилието е "достигнало епидемични нива" в Англия и Уелс

/ брой: 139

автор:Дума

visibility 4631

Насилието срещу жени и момичета е "национално извънредно положение“ с близо 3000 регистрирани престъпления всеки ден, предупреждава в нов доклад водещ британски полицейски началник, предаде Пи Ей мидиа.
Според доклада, изготвен по поръчка на Националния съвет на полицейските началници, през 2022-2023 г. полицията е регистрирала над един милион престъпления с насилие срещу жени и момичета.
Софи Франсис-Кансфийлд, ръководител на отдел "Външни отношения“ в организацията "Помощ за жените“, заяви, че констатациите в доклада са "тревожни“. Тя добави, че много жертви не съобщават за преживяното, което означава, че проблемът е "много по-голям, отколкото показват данните“.
Заместник изпълнителният директор на Полицейския колеж Маги Блайт заяви, че насилието е "достигнало епидемични нива“ в Англия и Уелс, и призова за намеса на правителството в "претоварената“ система на наказателното правосъдие.
Най-малко една на всеки 12 жени ще бъде жертва годишно, което се равнява на два милиона жени, като се очаква точният брой да бъде много по-висок поради престъпленията, които не се съобщават, се казва в доклада. Между 2013 и 2022 г. броят на престъпленията, свързани със сексуално насилие и експлоатация на деца, се е увеличил с 435% - от малко над 20 000 на близо 107 000.
В доклада се посочва, че всеки 20-и възрастен или 2,3 милиона души в Англия и Уелс са извършители на такова насилие всяка година, като се смята, че действителният брой е значително по-голям.
Възрастта на извършителите става все по-млада, посочват авторите на доклада. Средната възраст на заподозрения за сексуално насилие и експлоатация на деца вече е 15 години.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1327

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 1580

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 1156

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1328

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 1254

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 1272

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 1239

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 1316

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 1639

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 1322

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 1197

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 1262

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ