12 Юли 2025събота21:18 ч.

4,425 млрд. лв. са парите в Сребърния фонд

/ брой: 124

автор:Дума

visibility 90

Парите в Сребърния фонд, където се трупат средства за гарантиране изплащането на пенсиите у нас, са 4,425 млрд. лева към края на юни, отчете Министерство на финансите.
В Държавния фонд за гарантиране устойчивост на държавната пенсионна система през месец са трансферирани средства в размер на 15,10 млн. лв.
Към 30.06.2025 г. са натрупани лихви върху средствата на фонда в размер на 46,12 хил. лв.
Фондът бе учреден през 2007 г. с начален капитал от приблизително 2 млрд. лв.. Основната му задача е да натрупва резервни средства, които да осигурят допълнителна стабилност и устойчивост на държавната пенсионна система, особено в периоди на демографски предизвикателства или икономически сътресения.Натрупването на средства във Фонда става по няколко основни канала. Една значителна част от постъпленията идва от приходи от приватизация, приходи от концесии и средства от глоби, имуществени санкции и неустойки, свързани с приватизационния процес.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ