09 Април 2026четвъртък17:05 ч.

Подкрепата през НАП е под 10 хил. лв. на фирма

/ брой: 19

автор:Дума

visibility 426

Една четвърт от фирмите, кандидатствали пред НАП за помощ заради втория локдаун, вече са получили своите компенсации, съобщиха от приходната агенция. Става въпрос за 2223 компании, които са получили подкрепа в общ размер 22,2 млн. лв., или средно под 10 хил. лв. на юридическо лице, затворено със заповед на здравния министър или със срив в оборота.

От НАП уверяват, че до края на седмицата предстои да бъдат одобрени за подкрепа и дружествата, подали заявления през миналата седмица, за които след автоматизирана проверка има пълно съответствие на данните. Тези, които не са одобрени, подлежат на допълнителни проверки и може да им бъде поискана допълнителна информация.

До крайния срок 20 януари заявления за подкрепа са подали 8100 търговци, като очакванията бяха за поне 30% повече. Общият ресурс по програмата е 156 млн. лв., но фирмите са кандидатствали за едва 115 млн. лв.

В края на миналата седмица ресторантьорите заявиха, че масово се отказват от държавната помощ заради "тежка и често неефективна бумащина". Социалният министър Деница Сачева контрира, като обвини подателите, че често бъркат документите, банковите си сметки, а също така намекна, че има твърде голям сив сектор и много дружества не желаят да дадат на НАП достъп до реалната си дейност.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 591

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 532

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 656

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ