09 Април 2026четвъртък17:04 ч.

Вратарят Георги Георгиев, Момчил Цветанов и Атанас Илиев (от дясно на ляво) заминаха с останалите футболни национали за Австрия, където довечера ще играят приятелски мач със Словакия

България се кани на Русия и Франция

Ясен Петров без десет души срещу Словакия

/ брой: 102

автор:Дума

visibility 670

Ясен Петров се закани на Русия и на световния шампион Франция в контролите, които отборът му ще играе в Москва в събота и в Париж след седмица. Селекционерът на България е видял доста желание в играчите в 3-дневния лагер в "Бояна". Той смята, че до голяма степен ще затруднят съперниците в контролите, първата от които е със Словакия днес от 19.00 часа в Рийд, Австрия. И за трите ни съперника мачовете са част от подготовката им за Евро 2020.
Срещу Словакия обаче Петров ще е без десет от повиканите 31 играчи. Това са контузените Антон Недялков, Георги Йомов, Кристиян Димитров, Георги Костадинов и Димитър Костадинов. Аут са още Илиан Илиев-младши, Лъчезар Котев, Георги Георгиев, Иван Караджов и Спас Делев, които в неделя вечерта играха в баража за Европа Арда - Черно море (1:0). Делев дори получи контузия и  изобщо отпадна от състава.
"Не отиваме като обречени. Поканени сме от много тежки съперници, но отиваме с целта да ги затрудим максимално и ако можем, да спечелим. Няма мач, в който да не искаме да успеем.
За мое учудваме футболистите са в много добро състояние. Изненадан съм от тяхното желание за игра. Настроението е добро и се надявам това по някакъв начин да се отрази и на играта ни. Отново имаме малко време и влизаме в тежка серия, но в тези мачове можем да градим отбор. Всички футболисти ще вземат участие, надявам се. На всеки ще се даде шанс.
Това е една арена, на която всеки може да покаже себе си. Дай Боже, някой да извлече полза от тези контроли и да подпише договор с отбор от добро първенство", каза Петров на заминаване за Австрия. Други футболисти няма да бъдат викани, тъй като няма време да им бъдат издадени визи за Русия.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 647

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 531

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 591

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 532

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 656

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ