12 Юли 2025събота18:11 ч.

Димитър Манолов пак се метна да брани правителството

/ брой: 240

автор:Дума

visibility 786

Който иска да дава малко на държавата, не може да претендира да получава много, заяви в тв участие председателят на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов във връзка с недоволството срещу размера на обезщетението от 24 лв. на ден за служители на фирми, затворени заради пандемията. По думите му държавата нямало как да извади толкова пари.

Изненадващо Манолов изрази несъгласие и с апела на омбудсмана Диана Ковачева за намаляване на цените на водата. "Противно на приказките, че всички са доволни, че се намаляват цените на водата - това е изключително опасно и вредно! Ще ме прощава омбудсманът, но тя гледа отзад напред. С какво ще намалят загубите на вода", попита синдикалистът. Манолов опита да защити и КЕВР от решението на ВАС, че цените на парното и тока са незаконни от 3 години. "Кого чакаха 3 г. тези органи, които се произнасят за това. Представете си как се чувства шефът на "Топлофикация", който трябва да връща пари за нещо, което е станало преди 3 години. Той тези пари ги е похарчил със сигурност. Става страшна бъркотия. КЕВР няма право да прави политика, но се изкушава", смята шефът на "Подкрепа". 

Синдикалният лидер не се ангажира с прогноза дали ще прелее чашата на гражданското недоволство. По думите му дори може да не усетим обективното, което се правело. Манолов не смята, че безработицата у нас ще скочи двойно. Според него българите в чужбина обикновено се връщали и се регистрирали като безработни у нас, но този път изкуствената безработица нямало да се състои.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ