10 Март 2026вторник08:41 ч.

Взривяващо изявление на водещия албански политик в Северна Македония Али Ахмети:

АКО БЪЛГАРИТЕ СИ ОТИДАТ В БЪЛГАРИЯ, А АЛБАНЦИТЕ - В АЛБАНИЯ, НА КОГО ЩЕ ОСТАВИМ МАКЕДОНИЯ?

Ахмети намекна, че македонците говорят български език

/ брой: 22

автор:Дума

visibility 26228

„Македонците казват: албанците да си ходят в Албания. Ако действаме по този начин - някой да си ходи в България, а друг - в Албания, на кого ще оставим тази страна", попита Али Ахмети, лидер на Демократичния съюз за интеграция в Република Северна Македония.
Той посочи, че "македонците не трябва да се притесняват от албанския език и напредъка на албанците, защото те не са новодошли в страната". Ахмети също намекна, че македонците говорят български език.
"Много съм разочарован, когато слушам дебати между интелектуалци, анализатори и публицисти, наши съграждани македонци. Те са много притеснени от факта, че албанците са променили политическия си статус в тази страна и вече не са наематели в домовете си, а са станали собственици. Те се притесняват защо албанците имат свой собствен език, говорят на свой език, пишат на свой език, имат албански чиновници в администрацията, полиция, войници, тоест те са представени във всички институции", каза още Ахмети.
"Виждам как говорят като змии, сякаш тази страна принадлежи само на македонците. Но не става така, защото не е само тяхна. Албанците не са от вчера в тази страна. Те ни питат: "Защо албанците тук говорят албански, а алжирците във Франция не говорят арабски и 6-те милиона турци в Германия не говорят турски?" и казват: "Ако тези хора искат да говорят албански, нека да си ходят в Албания".

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 643

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 654

/ брой: 43

Петилетка

visibility 557

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 618

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 732

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ