14 Юли 2025понеделник19:35 ч.

Актьорът Милен Миланов представя "Градината с кринове"

Милен Миланов: "...това е нашата градина с кринове, които полагаме като пред олтар ведно с нашите страсти, любов, копнежи и нашата устременост..."

/ брой: 206

автор:Дума

visibility 1509

Актьорът, съучредител и дългогодишен председател на фондация "Академия Аскеер" Милен Миланов ще представи на 28 октомври книгата си "Милен Миланов: Градината с кринове" на Сцена-клуб "МаксиМ" в Театър "Българска армия". Съставители на изданието, реализирано от издателство "Изток-Запад", са проф. д.ф.н. Георги Каприев и доц. д-р Юрий Дачев. Освен текстове на Милен Миланов книгата съдържа и текстове на проф. дфн Ивайло Знеполски, проф. д.н. Пламен Дойнов, доц. д-р Георги Лозанов, д-р Митко Новков, Георги Господинов, Иван Теофилов, Асен Шопов, Диана Добрева, Илка Зафирова, Александър Секулов, Владимир Зарев, Федя Филкова и др.

МИЛЕН МИЛАНОВ е роден на 15 септември 1950 г. във Варна. Завършва актьорско майсторство в класа на проф. Кръстьо Мирски във ВИТИЗ (1977) и икономика, организация и управление на културата в УНСС (1992). Изиграл е десетки роли в легендарни спектакли на режисьорите Любен Гройс, Иван Добчев, Юлия Огнянова, Леон Даниел, Крикор Азарян, Асен Шопов, Маргарита Младенова, Красимир Спасов, Николай Ламбрев-Михайловски, Диана Добрева и др. Започва творческата си биография на сцената на "Н. О. Масалитинов" в Пловдив, от 1979 г. е в трупата на Театър "Българска армия". Има многобройни участия в Телевизионния театър, Радиотеатъра и в киното. Носител е на национални и международни награди.

Милен Миланов

 

 

Снимка Архив на фондация "Академия Аскеер"

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ