13 Юли 2025неделя01:18 ч.

"Алфа рисърч": Манолова и Фандъкова са почти изравнени

/ брой: 194

автор:Дума

visibility 433

Основните опоненти за кметския пост в София Йорданка Фандъкова и Мая Манолова са с почти равни позиции, с лек превес за настоящата кметица и кандидат на ГЕРБ. Това показва почуване на "Алфа рисърч", според което 36,3% от избирателите в столицата биха подкрепили Фандъкова, а 34,6% - Манолова.

"Свидетели сме на много по-оспорвана и амбициозна битка, тестваща преминаването на дясно-центристката в ляво-центристка периферия. Плюсът за Фандъкова е, че успява да удържи избирателите на ГЕРБ в тази сложна конфигурация. Плюсът за Манолова е, че успява да разшири традиционния БСП вот с близо 10%. При балотаж ключов ще е ценностният избор на симпатизантите на "Демократична България", посочват от "Алфа рисърч".

Кандидатът за кмет на "Демократична България" арх. Борислав Игнатов се нарежда трети с 10,7% подкрепа, с потенциал да достигне 15,5%. Четвърти е кандидатът на ВМРО Ангел Джамбазки с 6,9%, отбелязват от агенцията.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ