29 Април 2024понеделник00:41 ч.

Англия пак ни разби на футбол

Отново расизъм в мач на националния ни отбор

visibility 821

Англия пак ни разби на футбол след гръмкото 6:0 в мач от квалификациите за Евро 2020. Пред 20 000 души на Националния стадион британците буквално се подиграха със селекцията на Красимир Балъков, като през второто полувреме даже играха в тренировъчно темпо. Срещата не мина и без скандал, след като в края на първата част гостите спряха да играят заради расизъм от трибуните. Първото оплакване беше в 26-ата минута, а в последните минути на частта хърватският рефер Иван Бебек спря мача, за да се успокоят феновете. Част от тях, от сектор „Б“, където са главно левскарите, дори напуснаха стадиона. Сега се очаква Дисциплинарната комисия на УЕФА, която да наложи ново наказание на БФС.

Иначе на терена Англия записа най-големия си успех над България. По два гола забиха Рос Баркли (20 и 32) и Рахим Стърлинг (45 и 69), Маркъс Рашфорд (7) откри, а капитанът Хари Кейн (85) оформи резултата. Малко преди това стрелецът на Тотнъм тресна и дясната греда на Пламен Илиев, а само през второто полувреме вратарят на Лудогорец отрази четири гола. В добавеното време и Калъм Уилсън уцели гредата на Илиев, като спокойно англичаните можеха да бият с двуцифрен резултат.

Това е 11-и мач на българите без победа, а в тези квалификации те вече са с 15 инкасирани гола, като са вкарали само 3. Загубата е най-тежка в цялата история на националния ни отбор, що се отнася до домакинските двубои. „Лъвовете“ остават на последно място с 3 т., а в последния си мач на 17 ноември посрещат Чехия.