29 Април 2026сряда13:15 ч.

Атанас Атанасов: Левицата има самочувствието да предложи най-подготвения кандидат за председател на НС

автор:Дума

visibility 7499

"Господин Борисов вече трета седмица мълчи. Втората политическа сила довчера беше разделена на две. Възраждане ги слагат в санитарен кордон. Никой не иска да работи с ДПС-Ново начало. Ситуацията стига до нас - петата политическа сила. Убедени сме, че можем да предложим най-подготвения и най-подходящия кандидат – доц. Наталия Киселова“. Това заяви народният представител от ПГ на „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Атанас Атанасов в ефира на EURONEWS Bulgaria. Според него оттук нататък трябва да се отворят всички разговори и на масата за преговори да стоят реални политики, а не постове, личности и квоти.

Той посочи, че спрямо Силви Кирилов „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ има своите притеснения, представени в пленарна зала по време на дебатите – липсата на отговори на въпросите в  какви съдружия е бил, в кои партии е членувал, в чии ръководства е бил.  "По много причини не подкрепихме Силви Кирилов за председател на Народното събрание. Ставаме свидетели на рекет на „кресливите малцинства“. Още от ден първи смятаме, че сме издигнали най-подготвения кандидат в лицето на Наталия Киселова. Колегите от ИТН имат очевидно личен проблем с нея, щом не я подкрепят, въпреки всеобщото признание за безспорните и качества. Защо всички трябва да се съобразяваме със седмата партия?", попита  Атанасов.

„В момента се правят опити да ни се извиват ръцете и да ни пришиват към една или друга формация само, защото формално не сме били отпушвали работата на парламента", бе категоричен Атанас Атанасов. Той изрази убедеността си, че не са изчерпани всички опции да се избере подходящ председател на Народното събрание.“ БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА иска не просто да се отпуши работата на парламента, но и да не се попада под угрозата на плаващи мнозинства“, обясни социалистът.

"Апелирам да се върнем към нормалността, всеки говори кой ще бъде служебен премиер, а трябва да се мисли за съставяне на мнозинство и за управляване на държавата. Това ми казаха хората по време на моята 30-дневна кампания на терен - управлявайте и  решавайте проблемите", каза социалистът.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ