14 Юли 2025понеделник04:03 ч.

Атина: Децата на имигрантите ще получат гражданство

/ брой: 144

автор:Дума

visibility 106

Гръцкият парламент прие закон, който позволява на децата на имигрантите, които са родени и израснали в Гърция, да получат гръцка националност, предаде АФП. Проектът на закона беше внесен от втория министър за миграционната политика на Гърция Тасия Христодулопулу.
Законът предвижда достъп до гръцка националност на децата, родени в Гърция, които учат в тази страна, при условие, че двамата родители живеят там от известно време. Онези деца, които са завършили колеж или лицей и които пребивават в Гърция, както и онези, които са завършили гръцки университет, ще имат също право на гръцка националност.
За закона гласуваха радикалната левица СИРИЗА и социалистите от ПАСОК, както и левоцентристите от партията "Реката". Консерваторите от "Нова демокрация", крайната десница "Златна зора" и малката партия "Независими гърци", коалиционен партньор в управляващата коалиция на СИРИЗА, се обявиха срещу закона.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ