26 Април 2024петък03:11 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Според проучване:

Българите искат АЕЦ "Белене"

/ брой: 26

автор:Дума

visibility 98

83% от българите са на мнение, че ако електроенергията спре да бъде произвеждана в АЕЦ, цената на тока ще се увеличи значително. Това показват резултатите от национално представително проучване на "GFK-България", проведено през декември-януари, съобщиха от агенцията.
Производството на електроенергия в АЕЦ, за разлика от другите алтернативи, се отличава с ефективност и бъдещ потенциал, смятат българите. Мнението на повече от половината интервюирани е, че АЕЦ производството е значително по-евтино от производство на електроенергия в ТЕЦ, ВЕЦ и осигурява разумни цени на тока за крайния потребител. Евентуална икономическа полза би имало, ако се построи нова АЕЦ, която ще привлече чужди инвестиции. Визията за бъдещи перспективи се подкрепя от 80% от българите, които споделят мнението, че ще има дефицит на ток, ако единствената ни АЕЦ спре дейността си, и че България трябва да запази досегашните обеми производство на електроенергия.
Преобладаващата част от интервюираните - 60%-70%, считат, че Русия притежава опита и средствата за изграждане на АЕЦ "Белене" и е надежден партньор в такава инициатива. Положителната оценка за проекта преобладава в пъти спрямо отрицателната - 52%:14%. Профилът на гражданина с положителна оценка съвпада в голяма степен с този на информирания за проекта - по-скоро мъж, със средно и над средното образование, работещ на пълен работен ден, симпатизиращ на ГЕРБ. Сред хората с неутрално отношение преобладават жените и такива, които не симпатизират на никоя политическа формация. Мнозинството от българите приемат положително идеята за руски инвеститор и изпълнител на проекта. 

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ