14 Юли 2026вторник15:57 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Българите пишат 3,70 на кабинета "Борисов"3

автор:Дума

visibility 291

Министрите от третото правителство на Бойко Борисов приключват първата си година почти с оценка  от българските избиратели - 3.71 по шестобалната система.  Това показват данните от телефонен сондаж на „Галъп интернешънъл“, проведен между 13 и 17 април.
Най-висока средна оценка получава вицепремиерът Томислав Дончев, което явно е признание за експертния му образ и балансиран политически подход. Неговият резултат е добър не само сред поддръжниците на ГЕРБ но и сред по-широка политическа база в дясно-център, коментират социолозите.



Още няколко министри са оценени над средното, сред които са и двамата вицепремиери от Обединени патриоти и четирима “стари” министри от предишни кабинети на Борисов. Ето оценките им в низходящ ред: Лиляна Павлова - 4.12 , Владислав Горанов - 4.02, Красимир Каракачанов - 3.94, Валери Симеонов - 3.85, Теменужка Петкова - 3.78, Николина Ангелкова - 3.74, Николай Нанков – 3,73.

По-голямата част от министрите пък получават под средната за кабинета оценка.
Като основни фигури в един кабинет, финансовият министър и вицепремиери са с добри позиции, най-ниски са оценките в най-невралгичните ресори, а ресорите, свързани с европейските фондове и председателство, са в челото.
Борисов, според данните, запазва най-висок рейтинг  в сравнение с всички министри. В идните седмици „Галъп интернешънъл“ ще публикува и по-подробни данни от традиционния си „Политически и икономически индекс“ за личното доверие и недоверие към основни политически фигури. 


 

Оставете Куба да живее!

visibility 4

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ