29 Април 2026сряда15:20 ч.

България с десет щангисти на Световното

/ брой: 229

автор:Дума

visibility 2419

Десетима щангисти ще представят България на Световното първенство за жени и мъже в Манама, Бахрейн (4 - 14 декември). Най-много ще се разчита на олимпийския шампион Карлос Насар (89 кг), който е фаворит за златото. При мъжете ще бъдем представени още от Ангел Русев и Джан Зарков (55), Дениз Данев (61), Валентин Генчев (67), Диан Пампорджиев (73) и Васил Маринов (109). При дамите на подиума ще излязат Надежда Мей-Нгуен (49), Галя Шатова (64) и Джесика Иванова (+87).
"При ситуацията, в която се намира федерацията, и факта, че всеки от състезателите води самостоятелна подготовка, всяко класиране ще се приеме за успех", заяви новоизбраният президент Стефан Ботев. Той изрази надежда, че повече яснота за бъдещето на федерацията ще има до края на тази седмица или най-късно през следващата, когато му предстои среща с частен съдебен изпълнител заради процедурата по несъстоятелност, в която се намира централата.
Новият национален селекционер Янко Георгиев започва работа през януари. В Бахрейн всеки щангист ще бъде с личните си треньори.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ