15 Март 2026неделя19:04 ч.

Барелеф припомня за именит композитор

/ брой: 63

автор:Петър Георгиев

visibility 2917

Двуметров постамент с барелеф на родения преди 95 години композитор, музикален педагог и диригент Иван Широв ще бъде открит на 21 март, събота, в Казанлък, съобщи уредникът на къща–музей "Петко Стайнов" Иво Костов, секретар на създадения преди близо три години инициативен комитет. Барелефът е по проект на скулптора Ваньо Колев, а отливката и монтажът са на Николай Фитков. Паметният знак е в съседство с народното читалище "Искра", където музикантът е бил десетилетия наред диригент на симфоничния оркестър и оперетния състав.
Роденият на 11 февруари 1920 г. в Града на розите, Широв още като студент написва множество танга, включени в репертоара на легендарните Аспарух Лешников и Ина Голдщайн. Негово дело е песничката "Звън, камбанен звън", която създава едва 19-годишен. До смъртта си през 1988 г. казанлъшкият творец композира над 200 музикални произведения, част от тях за съжаление са безвъзвратно загубени.
 

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 11616

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 11051

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 11447

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 11563

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 10574

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 11325

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 6652

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 7059

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 4849

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 5163

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ