29 Април 2026сряда12:07 ч.

Бедствено положение и хаос заради пороите

Над 80 литра са паднали в село Лехчево за 40 минути

/ брой: 76

автор:Дума

visibility 12137

Поройните дъждове, които се изляха в събота през нощта, причиниха наводнения вкъщи, удавени животни и евакуирани хора в  Северозападна България. Кметът на бойчиновското село Лехчево Александър Александров призова за помощ и съобщи, че е обявено частично бедствено положение в Монтанско. "Ситуацията е опасна, да не кажа трагична. За около 40 минути паднаха над 80 литра на кв. м дъжд", каза той. Най-малко 60-70 къщи бяха наводнени през почивните дни и тепърва предстои отводняване, което ще бъде тежко, обясни кметът.
В неделя беше обявено бедствено положение и в Хайредин заради над 20 наводнени двора. Хората там разказват, че са се борили със стихията повече от 7 часа. Пороят е разкъртил асфалта по част от улиците. „Щетите са огромни. Всичко насадено за тази година е унищожено“, каза жител на селото.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 58

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 59

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 60

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 53

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 62

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 66

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 55

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 62

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 55

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ