13 Юли 2025неделя19:05 ч.

Белият дом спря парите за „Политико“

/ брой: 27

автор:Дума

visibility 15914

Изпълнителната власт на САЩ прекратява финансирането на изданието „Политико“, съобщи в Екс Илон Мъск, който вече оглавява Департамента за правителствена ефективност на САЩ (DOGE).
Говорителката на Белия дом Каролин Ливит заяви, че правителството ще отмени абонаментите за „Политико“ на обща стойност около 8 млн. долара годишно. Тя отбеляза, че „Политико“ всъщност е субсидиран за сметка на американските данъкоплатци и екипът на DOGE вече е започнал работа по отмяната на плащанията към вестника. Доналд Тръмп винаги е критикувал финансирането на медии с публични средства.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6120

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4148

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4806

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5688

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4181

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4212

/ брой: 126

Тупик

visibility 5775

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5061

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5960

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5890

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ