20 Ноември 2025четвъртък13:56 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Корнелия Нинова:

Безмитният украински внос убива родното производство

От години се борим за българските, родните, качествени и вкусни плодове, зеленчуци, мляко и месо, заяви лидерът на БСП на събора на овцевъдите

/ брой: 97

автор:Дума

visibility 1677

Корнелия Нинова и кандидатите за народни представители от листата „БСП за България” във Велико Търново се срещнаха с фермери и производители на български продукти на националния събор на овцевъдите. Десетки земеделци споделиха проблемите си и потърсиха подкрепа и решения.
"От години се борим за българските, родните, качествени и вкусни плодове, зеленчуци, мляко и месо", заяви Нинова. "Помните, колко години се борихме с търговските вериги, които издевателстваха над българските производители. В следващия парламент ще вземем спешно мерки", категорична бе Корнелия Нинова. Според нея първо трябва да се възстановят „Напоителни системи”, които ГЕРБ унищожи, наряза и предаде на скрап, тъй като без напояване няма земеделие. Втора цел на БСП е да се изравнят европейските субсидии на нашите земеделци с тези на другите европейски производители, тъй като с по-ниски субсидии ние сме неконкурентни. Освен това българските субсидии не трябва да отиват предимно в зърнопроизводителите, а при производители на плодове, зеленчуци, мляко и месо. Според лидера на БСП е нужно да се скъси веригата на доставки от полето до масата, тъй като не може прекупвачи да печелят огромни суми от труда на хората и от потребителите, без да са положили грам труд.
Като пета мярка Нинова посочи спиране на безмитния и неконтролиран внос от Украйна, който убива родното производство. Тя обобщи, че корупцията и кражбите убиват легалните производители, като формално се отчитат площи и глави добитък без да съществуват и се плащат пари за тях. "Това трябва безапелационно да се прекрати", посочи лидерът на БСП.
В края на миналата седмица лидерът на БСП се срещна с жителите на Нови Искър, Световрачене, Чепинци, Негован и Войняговци. Хората се оплакаха от много нерешени проблеми. "София е разделена на две скорости. Хората в Световрачене, Негован, Чепинци и Кубратово нямат канализация. Готовият проект за такава е бил отхвърлен, а Фандъкова е пренасочила парите към Банкя. Познайте защо? На 12 населени места и 5 квартала има само 4 полицаи. В цели села нощем светят само две лампи. Борисов постоянно се хвали колко добре управлявал България. Толкова добре, че по негово време сме последни по всички класации в Европейския съюз. Но вижте как е управлявана София, как живеят хората в крайните квартали. Това е недопустимо.", заяви Нинова.

Банкоматите спират за 2-3 часа в нощта на Нова година

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 218

"Лукойл" настоява да продаде международните си активи накуп

автор:Дума

visibility 311

/ брой: 218

Предлагат таван на публичните разходи през бюджета

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 218

Русия нанесе масиран удар по Западна Украйна

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 218

Саудитска Арабия с нов статут от САЩ

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 218

15 убити при удар на Израел в Ливан

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 218

Принуждават Мадуро да се оттегли

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 218

Две трасета на войната

автор:Юри Михалков

visibility 307

/ брой: 218

Забраните и цензурата

visibility 299

/ брой: 218

Феномен, какъвто световната военна история не познава

visibility 318

/ брой: 218

Румъния увеличава вноса на ток, у нас ТЕЦ спасяват положението

visibility 282

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ