09 Май 2025петък19:31 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БФС издърпа ЦСКА - Левски

"Вечното" дерби няма да пречи на маратона на София

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 846

"Вечното" дерби между ЦСКА и Левски бе изтеглено с 24 часа. Битката за София ще се състои на 7 октомври от 14,45 ч. Ръководните органи на футбола взеха това решение, защото в неделния ден в центъра на столицата ще се състои ежегодният лекоатлетически маратон.
"Консенсусното решение е резултат от принципната позиция на БФС, че спокойствието и сигурността на гражданите и опазването на обществения ред по време на, преди и след двубоите са водещ приоритет за всички страни във футболния процес", обявиха от "Бояна".
Издърпването на дербито наложи и други промени в кръга. ЦСКА 1948 и Ботев Пд ще играят в неделя от 17,45 ч., вместо в събота от 15 ч. Битката за първото място между Черно море и Локо Пд ще е също в съботния ден, но от 20,15 ч. А Етър и Хебър излизат в последния ден от седмицата от 15,15 ч.
Дисциплинарната комисия наложи солени глоби след X кръг на обща стойност 38 000 лв. Най-пострадал е Ботев Пд, който заради домакинския мач с ЦСКА (1:2) ще трябва да плати 17 300 лв. - за различни провинения на феновете си. След срещата треньорът на столичани Нестор ел Маестро бе ударен по главата с монета и се строполи на земята. Поради тази причина "канарите" ще изиграят следващия си домакински мач без публика. Става въпрос за "Битката за Тракия" с Берое в събота от 20 ч.
От Ботев призоваха решението да бъде преразгледано.
"Инцидентът трябва да бъде адресиран към конкретен човек, но не и към цялата публика. Не сме съгласни хилядите привърженици на клуба да страдат заради емоционален изблик на дадена личност. Борбата срещу подобни прояви трябва да бъде водена в името на футбола, а не в ущърб на тези, заради които същият съществува", обявиха от Пловдив.
Глобени от БФС са още осем отбора - все за провинения на публиката. Сред тях най-много - 8300 лв., ще плаща Левски, чиито фенове прекъснаха за 9 мин. мача с Етър (1:0) с мятане на факли и палене на димки в Сектор Б.


Общините не са получили нито лев за инвестиции

автор:Дума

visibility 269

/ брой: 82

Ще събираме разделно пепелта и саждите от печките

автор:Дума

visibility 239

/ брой: 82

Брюксел дава България на съд заради пътните такси

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 82

Експерт: Свободните цени на тока сега ще са високи

автор:Дума

visibility 190

/ брой: 82

Мецола заплаши със съд Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 82

Тръмп преименува и Персийския залив

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 82

Накратко

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 82

Един път завинаги

автор:Александър Симов

visibility 201

/ брой: 82

Като част от народа

автор:Нешка Робева

visibility 210

/ брой: 82

Победата, която донесе Свободата

автор:Дума

visibility 240

/ брой: 82

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ