03 Август 2026понеделник15:05 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Бий спекулата!

/ брой: 52

автор:Богдан Иванов

visibility 4343

Още на 30 септември 2009 г. проницателният вестник ДУМА удари камбаната на пожар: "Бий спекулата!" В броя отделихме две страници, за да докажем при започващата тежка криза: не престъпността, не корупцията, не бедността са най-големият позор на България, а спекулата. Вестника изпратихме на министър-председателя, на икономическия и на финансовия министър.
Ни вопъл, ни стон! Писахме пак - управниците мълчат, обаче спекулата тика държавата към пропаст и вече 80% от българите смятат, че варварското поскъпване на и без това страшно скъпите храни е най-лошото, което им се случва.
В същото време байовци показват мазни от преяждане муцуни от телевизия в телевизия и проповядват, че така трябва да бъде, защото пазарната икономика, международното положение, глобалното затопляне, календарът на маите... Което им идва много сгодно, понеже управляващите бездействат, скрити зад обяснението "свободен пазар". Само че у нас свободен пазар значи слободия и девет кожи, одрани от гърба на злощастния българин. Докато във Франция и Австрия например контролират с желязна ръка цените на храните, в Кипър ги ограничават, а на българската мизерна сергия олио, захар, горива, кашкавал, месо задминават цените в много европейски държави при нашите срамно ниски заплати!
Ликвидиран е Законът за спекулата, също и Законът за цените и властта вдига безпомощно ръце, но тия дни симулира дейност, като обещава на ръмжащия все по-недоволно народ нови комисии за наблюдение, анализ и научни изследвания на цените - поредните псевдомерки и кьорфишеци.
Затова - час по-скоро двата закона да бъдат възстановени, най-строги проверки по всяка верига производител-преработвател-търговец и стотици спекуланти в затвора с пълна конфискация на имуществото, ако не искаме спекулата да погребе България!

Петролът поевтинява, но горивата у нас тръгват нагоре

автор:Дума

visibility 88

Експерт: БАБХ е неспособна да се справи с шарката

автор:Дума

visibility 348

Половин София остава без топла вода

автор:Дума

visibility 447

Цяла Европа е обхваната от гореща вълна

автор:Дума

visibility 236

Електропреносната мрежа на Куба отново се срина

автор:Дума

visibility 336

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ