12 Юли 2025събота02:41 ч.

Борисов продължава с предизборните харчове

/ брой: 9

автор:Ростислава Иванова

visibility 1925

Още преди решенията на МС правителствената пресслужба пусна три съобщения, в които премиерът тържествено обявява, че отпуска още милиони по различни пера. Бойко Борисов откри заседанието с новината, че се дават 1,8 млн. лв. на община Гоце Делчев за пълно оборудване на местната болница с медицинска апаратура, така изпълнявал обещанието си от посещението си с джипката в града. За да му изкажат лични благодарности, насред пандемията и наводненията пък бяха привикани кметът на Гоце Делчев Владимир Москов и шефът на болницата д-р Петър Филибев. Премиерът добави, че се отпускат 600 000 лв. за ремонт на пострадалата от наводненията ул. "Климент Охридски" в Хаджидимово.

Във второто съобщение Борисов се хвали, че в кризата продължават да инвестират и в образованието. В случая обаче става въпрос за първите преведени от кабинета 2,1 млн. лв. по тригодишната програма на МОН за 210 млн. лв. за изграждане и ремонт на детски ясли и градини и училища, като 3 години по нея трябва да се харчат по 70 млн. лв. По познатия предизборен репертоар премиерът изреди месечните добавки на пенсионерите, обещаното двойно увеличение на заплатите на учителите и университетските преподаватели, как страната с либерални мерки се справяла с ковидкризата, а спазваната от кабинета финансова дисциплина позволила сегашното харчене на средства. "Хубаво е, че парите отиват директно в сметката на хората и те могат да разполагат с тях", обобщи премиерът. В третото съобщение той се хвали с друга стара новина - за осигуряването на още 40 млн. лв. по ОП "Развитие на човешките ресурси" в помощ на фирмите от туризма и транспорта.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ