09 Март 2026понеделник19:16 ч.

Брайън Кокс - от Троцки до Кутузов

/ брой: 249

автор:Христо Събев

visibility 3866

Седемнайсетият фестивал "Новото британско кино" се провежда в Москва и в 18 града на Русия от 26 октомври до 6 ноември. В рамките на традиционната проява в Московската киношкола се представя образователната програма "Talks". Със съдействието на Британския съвет в Русия там се състоя среща с британския актьор Брайън Кокс, носител на престижните награди "Лоурънс Оливие" и "Еми", под наслов "От Троцки до Кутузов: пътят на актьора". Той разказа за най-ярките си роли и за начина, по който ги подбира. Актьорът говори и за последните си превъплъщения - като фелдмаршал Кутузов в минисериала "Война и мир" и като Уинстън Чърчил в новия филм на Джонатан Теплицки "Чърчил".
Брайън Кокс е роден в Шотландия на 1 юни 1946 г. Завършва Лондонската академия за музикално и драматично изкуство. Актьорската си кариера започва още през 60-те години в родината си. На големия екран дебютира в ролята на Троцки в "Николай и Александра" (1971). Той е първият изпълнител на ролята на Ханибал Лектър във филма "Ловци на хора" (1986). Запомнящи са ролите му във филмите "Роб Рой" (1995), "Смело сърце" (1995), "Троя" (2004), "Х-мен 2" (2003) и др.
Брайън Кокс е Марлон Брандо в 30-минутния филм "Елизабет, Майкъл и Марлон" на Бен Палмър. "Влюбеният Шекспир" Джоузеф Файнс изпълнява ролята на Майкъл Джексън, а Стокард Чанинг - на Елизабет Тейлър.

Снимка авторът

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 643

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 655

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 654

/ брой: 43

Петилетка

visibility 557

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 618

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 732

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ