16 Август 2025събота08:03 ч.

БСП дава Закона за социалните услуги на Конституционния съд

автор:Дума

visibility 704

От БСП дават Закона за социалните услуги на Конституционния съд с питане има ли в него текстове, които противоречат на Конституцията.
През март 2018 година беше обнародван Законът за социалните услуги. Негови текстове породиха много напрежение в българското общество, много тревоги и страхове в български семейства. Имаше и протести. Тогава поехме ангажимент, който днес изпълняваме, заяви в парламента лидерът на БСП Корнелия Нинова.
Това е правовият ред в държавата и БСП, като парламентарно представена партия, изпълнява ангажимента, който е поела, подчерта тя. И припомни, че е било отменено влизането на закона в сила от 1 юли 2020 година, именно заради възникналите страхове и напрежение. Очакваме решението на КС, каза Нинова.

Жалбата ни в Конституционния съд се основава на всички проведени срещи, разговори и жалби от НПО, които протестираха срещу Закона за социалните услуги, обясни депутатът Георги Гьков, който е член на социалната комисия. Той уточни, че БСП иска произнасяне от Конституционния съд за целия закон.
Георги Гьоков отбеляза, че след като Конституционния съд ще спрат споровете по темата дали законът отговаря на Конституцията или не.
Цялото обжалване, сезирането на Конституционния съд, ще бъде качено на сайта на съда. Всеки може да се запознае с мотивите за това, уточни още Гьоков.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 3045

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 3066

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 2940

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 3030

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 3111

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 3256

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 3324

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 3074

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ