11 Юли 2025петък09:19 ч.

Иван Иванов:

БСП е за запазване на биоживотновъдството

Голямата опасност пред изпълнението на Стратегическия план и пред земеделието е неприемането навреме на „Бюджет 2025“, заяви зам.-председателят на ПГ "БСП за България"

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 4301

БСП е за запазване на българското биоживотновъдство, но и да не унищожава природните ни ресурси. Това заяви председателят на комисията по земеделие и гори в НС и зам.-председател на ПГ "БСП за България" Иван Иванов. Той обясни, че на проведено през изминалата седмица заседание на парламентарната комисия, след редица сигнали и зов на помощ от земеделци, са изслушани представители на Министерството на земеделието и Министерство на околната среда и водите по въпроса със забраната на  пашата на животни в националните паркове. "Капанът е заложен още при съставянето на Стратегическия план. Ограниченията са започнали да се увеличават едно след друго, докато се стигне до ситуацията, в която биоживотновъди са пред закриване на своите стопанства", поясни Иванов.
Като министър на земеделието, предал Стратегическия план на България на ЕК, той подчерта, че основна цел във втория стълб на плана е било именно стимулиране на биологичното производство.
„Трябва да се намери мост между двете министерства и баланс за решаване на проблема. Ако това не се случи, има разбирателство между партиите проблемът да се реши от парламента и то със силата на закон", обясни Иванов. Той припомни, че в момента страдат не само  фермерите, но и потребителите, чийто достъп до екологично чиста храна е ограничен. Иванов изрази надежда в близките дни да бъде създадена контактна група и тя да стигне до оптимално решение.  
Той изрази надежда да бъдат приети на второ четене законодателните промени в подпомагането на земеделските производители. По думите му това значително ще улесни прилагането на Стратегическия план, ще намали административната тежест и ще насърчава режима на застраховане.
Иванов бе категоричен, че голяма опасност пред изпълнението на плана и цялото земеделие е неприемането навреме на „Бюджет 2025“.
„Нека загърбим всички политическите пристрастия и да работим за развитие на сектор „Земеделие“, защото иначе ще страдат всички българи. Става въпрос не само за поминък, продукция, изхранване, но и за продоволствената сигурност на страната ни", призова Иванов.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ