18 Септември 2025четвъртък20:16 ч.

БСП напусна “извънредно” заседание на казанлъшкия парламент с 25 продажби на имоти

автор:Дума

visibility 1031

Общинските съветници от БСП напуснаха заседанието на местния парламент в Казанлък в понеделник, тъй като то е свикано незаконосъобразно от неговия председател Николай Златанов от ГЕРБ. Той не успя да отговори на въпросите на председателя на Групата на БСП Пламен Караджов кое налага провеждането на извънредно заседание с 33 точки дневен ред, като 25 от тях са продажби на общинска собственост. Караджов предложи да се отложи заседанието и да се проведе по приетите правила, посочвайки конкретните нарушения на Правилника за дейността на местния законодателен орган. От левицата припомниха, че е обявено още на сесията на 28 март като редовно.
Не са налице извънредни обстоятелства, нито значим обществен интерес, за да бъде свикано като извънредно. Правилникът е категоричен и той трябва да се спазва от председателя, заяви лидерът на БСП Румяна Друмева пред журналисти. Председателският съвет е заседавал не 6 дни преди това, а 4. По думите й дори да се приложи хипотезата на Златанов, той не е спазил процедурите по организация на сесията, нарушил е правилата, а това води „до угрозата, взетите на заседанието решения да бъдат оспорени по съдебен ред. Това за нас е недопустимо, подчерта Друмева.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ