22 Май 2026петък01:00 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

БСП решена да направи безплатни лекарствата за децата до 14 г.

/ брой: 62

автор:Дума

visibility 484

"БСП ще направи безплатни лекарствата за децата до 14 г. От 5 години поставяме необходимостта от фундаментални промени в здравеопазването. Опитахме се и в 7 месечното коалиционно управление да представим своите виждания, да търсим решения. Това отново е наш основен приоритет", заяви водачът на "БСП за България" в Смолян проф. Георги Михайлов в тв ефир.

Той сподели идеята на социалистите още в първите дни на 49-ото НС да бъдат направени изнесени заседания за парламентарен контрол в отделни градове, за да видят депутатите какво представлява България и в каква демографска криза е.

"България е единствената държава в ЕС, в която българите доплащат почти 50% от джоба си за здравеопазване и това се нарича геноцид", коментира проф. Михайлов. 

"Нужно е пребалансиране към доболнична помощ, модернизиране на болничната помощ, а не да се показват по телевизията няколко бутикови болници. На пациента се гледа като на касичка и това е грозно. А увеличаването на финансирането на система, която не е реформирана не може да има", категоричен е про. Михайлов.

"Благодарение на БСП в коалиционното управление страната ни премина през тежките кризи. Помните прогнозите, че ще има глад, бунтове, токът щял да стане невъзможен. Но ето направи се контрол на цената на енергоносителите, спасиха се бизнеса и семействата," припомни проф. Михайлов.

За да продължат реалните реформи в името на българските граждани той призова да се гласува с номер 1 в бюлетината.

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ