11 Юли 2025петък17:28 ч.

БСП с предложение за 8 лева субсидия за получен глас

автор:Дума

visibility 147

Между първо и второ четене на бюджета БСП вкарва предложение да се промени партийната субсидия. Социалистите настояват тя да е 8 лева за получен глас. Депутатите обявиха намерението си по време на брифинг в парламента, свързан с арогантното поведение на финансовия министър Владислав Горанов миналата седмица към ресорните репортери. Той отказа да отговаря на въпросите, свързани с идеята за болничните и отправи реплика към журналистката от БСТВ: "Ти питай за субсидията, защото ще ви спрат парите!".
Според социалистите става въпрос за пряка заплаха, че тя ще остане без работата, защото финансовият министър ще спре субсидиите на БСП.
Думите на Горанов към Нора Стоичкова показват отношението на властта към свободното слово, коментира говорителят на групата на левицата Александър Симов. По думите му действието на министъра е ясен прозорец към това как се държи властта към свободното слово. Това не е просто инцидент на изпуснати нерви, това не е просто някакъв случаен епизод от безобразното поведение на Горанов, това е целенасочено поведение на ГЕРБ към свободните журналисти, допълни социалистът и припомни, че това не са единствените случаи на погазване свободата на словото.
Отношението му беше като комендант на концлагер към хората в концлагера. Съжалявам за крайните думи, но те са необходими, защото тук виждаме ясна демонстрация на политическа арогантност, която не познава граници, категоричен бе Симов. Той изрази мнение, че такива ситуации ясно показват, че онова 111-то място по свобода на словото, от което толкова много се срамуваме, всъщност вече не е заслужено и изглежда твърде високо за нас, когато има такова отношение към журналист. Това не може да бъде толерирано. За първи път Горанов призна защо управляващите намалиха партийните субсидии – цялата идея беше опозицията да бъде поставена на колене, свободното слово да бъде заглушено, а свободните журналисти – поставени в ъгъла. В тази връзка, ние ще предложим в следващия бюджет субсидията за получен глас на избори да бъде 8 лева, заключи Александър Симов.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ