11 Юли 2025петък17:27 ч.

Медии

БТВ тръгва по следите на рушащи се паметници на културата

/ брой: 248

автор:Дума

visibility 3388

Акцент върху изоставените и рушащи се паметници на културата ще постави БТВ в нова рубрика, част от сутрешния блок "Тази сутрин". Инициативата е на водещия от БТВ Новините Денислав Борисов. От медията припомнят, че той следи с интерес фрапиращите примери от последните няколко години, когато се откроиха няколко случая с разрушени, опожарени или просто оставени без никаква поддръжка сгради. Точно това е провокирало Борисов да подеме инициатива за опазването им, като за целта ще привлече вниманието към съдбата им. 

"Всички страни в този сложен процес на възстановяване на една сграда имат своите искания и критики към ситуацията в момента. От една страна, обществото изисква тези сгради да бъдат приведени в добър вид, защото те са част от историята. От друга, собствениците често нямат пари да ги ремонтират или губят мотивация заради тромавите и скъпи процедури", заяви Борисов. Той ще се опита да намери допирната точка между всички заинтересовани страни. Негов помощник в амбициозната задача ще е Тодор Нанчев, основател на фондация за опазване на архитектурното ни наследство. 

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 126

Тупик

visibility 333

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 371

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 373

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 368

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ