12 Юли 2025събота22:52 ч.

Бурята отнесе палатки, но не отказа протестиращите

автор:Дума

visibility 801

Бурята този следобед отнесе част от палатките в центъра на столицата, но пък не отказа протестиращите, които и тази вечер се събраха на трите възлови места – Орлов мост, пл. „Независимост“ и Ректората на СУ. Трите кръстовища остават блокирани.

Около 19 часа демонстрантите започнаха да се събират пред Министерския съвет, имаше отново хвърляне на яйца и домати. Там няколко палатки бяха отнесени от силния вятър. По време на бурята дърво се пречупи от силния вятър на площада пред Президентството. Няма пострадали, а екип на аварийното звено на Столична община отстрани падналия клон от жълтите павета.

На "Орлов мост" към 21 ч. няма големи поражения заради бурята. Хората са струпани под шатрите. Полицейските коли са на голямо разстояние от протестиращите. Лагерът е построен л от двете страни на пътното платно. Средата му е освободена за линейки и пожарни автомобили.

Протестиращите, прекарали нощта там, категорично отрекоха да са искали да използват жени и момичета като жив щит, както обяви полицията по-рано. Според един от тях, прекарал нощта в лагера е имало единствено уговорка "В случай, че дойде полиция по никакъв начин да не бъде провокирана, а хората да се съберат, по възможност в центъра, и да седнат на земята без абсолютно никаква агресия". Според него твърденията на СДВР са "провокация, която цели да настрои хората един срещу друг или до уплаши хората да не са тук, на "Орлов мост" и на протестите или е някакво оправдание за използване на сила, която те ще приложат".

От СДВР обявиха, че не искат провокации, нито проливане на кръв, но че барикадите и палатките отново ще бъдат премахнати, за да няма блокиране на движението. Протестиращите пък заявиха, че няма да отстъпят.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ