03 Декември 2025сряда05:37 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Чак сега го осъзнават

/ брой: 23

visibility 17188

Владислав Наков

Олаф Шолц нарекъл желанието на САЩ и Тръмп  да изкупят Украйна и редкоземните й богатства в замяна на военна помощ - буквално "егоистично". Отиващият си немски канцлер е част от голямата политика вече близо 25 години и чак сега осъзнава арогантността на САЩ. Шокиращо е да се гледа и слуша изненадата на европейския елит.
ЕС се изгради като бизнес кабинет, доминиран от лобита и интереси на олигархиите, с плашещ демократичен дефицит. Днес те откриват, че САЩ са агресивна империя, че са нелиберална олигархия, че са се отказали от мултилатерализма и преследват свои собствени икономически и енергийни геополитически интереси в Европа. Явно са имали нужда от грубия, непосредствен език на Тръмп, за да разберат това, което е очевидно от десетилетия. Политиката на Тръмп не се различава от тази на Съединените щати в миналото, само формата е променена. Тръмп защитава грубо идеологията на силата срещу международното право и хегемонията на САЩ. И демократите преследваха собствените си интереси във васална Европа, използвайки хората, украинците, като пушечно месо за подкопаване на руската власт, а журналисти бяха преследвани.
Сега е смешно да слушаш Олаф Шолц, Романо Проди, Доминик дьо Вилпен, както и местните клакьори, чиито имена даже не си струва да се споменават, а само получените милиони долари, които са показали политическа некомпетентност и които днес изглеждат разтревожени от империята и се надяват, че Европа ще стане автономен стратегически полюс. 25 години не забелязваха очевидната еднополярност, войните за износ на демокрация, "Арабската пролет" и либийската катастрофа, гражданската война в Сирия, подклаждана от САЩ, използването на джихад с цел надмощие, влиянието на финансите върху политиката, цветните революции... Бомбардировките над Белград не са им направили впечатление... Кой знае, може би са повярвали добронамерено на чичо Сам, който с издигането на звездите и ивиците на знамето донесе демокрация, долари и мир навсякъде.

Фейсбук

Шаранът стига до 14 лева за килограм

автор:Дума

visibility 1863

/ брой: 226

Отменят забраната за износ на дизелово гориво

автор:Дума

visibility 1571

/ брой: 226

"Магазин за хората" тръгва в 70 обекта в Пловдивско с над 45 стоки

автор:Дума

visibility 1845

/ брой: 226

Опашка пред БНБ за стартовите комплекти с български евромонети

автор:Дума

visibility 2205

/ брой: 226

Гърция блокирана от гневни фермери

автор:Дума

visibility 1877

/ брой: 226

Антифашисти проведоха шествия в Хърватия

автор:Дума

visibility 1948

/ брой: 226

Има "още работа" след преговорите САЩ-Украйна

автор:Дума

visibility 2196

/ брой: 226

Накратко

автор:Дума

visibility 1843

/ брой: 226

Подмяна и лъжи

автор:Александър Симов

visibility 1999

/ брой: 226

Безработни

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1874

/ брой: 226

Дарения за милионер, с усещане, че така се бори мафията

visibility 1901

/ брой: 226

Малко шум за вътреболничните инфекции

visibility 1845

/ брой: 226

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ