09 Април 2026четвъртък23:46 ч.

Чехът Келнер е останал единствен кандидат за БТВ

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 1684

Инвестиционният фонд на най-богатия човек в Чехия - Петр Келнер, е близо до финализиране на сделката за придобиване на Central European Media Enterprises (CME), която притежава българската телевизия БТВ (bTV Media Group). Според източници, цитирани от чешкия новинарски сайт hlidacipes.org, инвестиционната група е последният останал кандидат за CME.

Медийната компания беше наследена от AT&T след сливането с Time Warner и държи 75% от компанията. Според неофициалната информация AT&T търси 1,82 млрд. евро за цялата група, в която влиза и българската телевизия. И двете компании отказаха коментар по темата.

PPF притежава множество различни активи, включително оператора O2 в Чехия. Сделката за придобиване на CME би оказала значително влияние на чешкия пазар, тъй като фондът на Келнер притежава и водещия телевизионен канал TV Nova. В България PPF притежава телекомуникационния оператор Telenor и опита да купи "Нова броудкастинг груп", която притежава Нова телевизия. Комисията за защита на конкуренцията обаче не разреши сделката.

CME управлява телевизии в пет централни и източноевропейски страни и през март стартира стратегически преглед на активите, в който се казва, че продажбата на цялата или на част от компанията, е сериозна възможност за намаляване на дълговете й. В момента те се оценяват на 633 млн. долара.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ