Черно море излезе начело

Варненци наказаха Берое под Аязмото

/ брой: 151

visibility 455

Черно море оглави класирането в efbet Лига. Варненци сломиха домакина Берое с 2:0 и прекъснаха добрата серия на заралии от две поредни победи. Под Аязмото головете вкараха Родриго Енрике (47) и Файсел Касми (56). След III кръг тимът на Илиан Илиев има 7 т. и измести от върха Ботев Вр, който е със същия актив, но с по-лоши допълнителни показатели. Берое остана четвърти с 6 т., с колкото са и третият Лудогорец, и петият Ботев Пд. Шампионите обаче са с мач по-малко, защото дербито им с ЦСКА-Сф бе отложено заради ангажиментите на двата тима в Европа.

На ст. "Берое" Черно море откри в началото на второто полувреме. Родриго получи подаване по земя от Васил Панайотов и с едно докосване матира стража на домакините Нордин Бакер. Бразилецът се разписа във втори пореден двубой, след като вкара и при успеха над Ботев Пд с 2:0 в предния кръг. А успеха осигури Файсел Касми (57), който бе точен след лошо избиване на Бакер. Стефан Велев центрира отдясно и вратарят на домакините прати топката в краката на белгиеца, който шутира през краката му и оформи резултата. Домакините имаха претенция за дузпа. Виктор Попов (72) върна слабо топката към свой съотборник и Кукула успя да я пресече, премина вратаря Георги Георгиев и се строполи в наказателното поле. Футболистът с №7 претендираше, че е фаулиран от Влатко Дробаров, но реферът Волен Чинков не наду свирката. ВАР също потвърди правотата на съдийското решение. В края след намеса на ВАР реферът отмени и гол на Зе Гомеш за гостите.

"Труден мач. Първото полувреме не стояхме добре в дефанзивен план. Нямахме свежест за атакуващи действия. Не че ни изненадаха, но не се ориентирахме достатъчно добре. Имахме и късмет в някои ситуации. Положихме усилия в защита и това даде резултат в атака. Винаги очакваме да стартираме добре, но важно е как ще продължим", обяви треньорът на Черно море Илиев. Този сезон тимът му все още не е инкасирал гол.

"Заспахме за 15 минути. Доминирахме и след второто попадение. Яд ме е, че допуснахме елементарна грешка. Няма от какво да се срамувам от играчите. Имахме проблеми, но не съм разочарован, защото показахме доста добра игра", заяви треньорът на Берое Петър Колев.