23 Февруари 2026понеделник13:14 ч.

Четирима нови в Изпълкома на БФС

/ брой: 197

автор:Дума

visibility 793

Боби Михайлов направи четири промени в Изпълкома на БФС. Новият-стар председател на футбола вкара в ръководството кмета на Велико Търново Даниел Панов, бизнесмена и бивш национал Веселин Балевски, собственика на Локо Сф Иван Василев и изпълнителния директор на "Национална спортна база" Пламен Манолов. От предишния състав отпаднаха Венцеслав Стефанов, Валентин Михов, бившият кмет на Созопол Панайот Рейзи и Петър Величков, който премина в щаба на Димитър Бербатов. В Изпълкома остават вицепрезидентите Емил Костадинов, Атанас Фурнаджиев, Михаил Касабов и Румян Вълков, както и Камен Костадинов, Михаил Статев, Йордан Лечков, Спас Русев, Кирил Домусчиев и Димитър Георгиев.

"Единият глас, за който става въпрос, е да се отиде на балотаж, а не промяна в избора. Аз съм президент, на който не му харесва... Гостите от УЕФА и ФИФА казаха, че на толкова демократичен конгрес не са присъствали. На екипа на Бербатов всичко беше позволено, за да се види, че изборът е чист. Всеки може да оспорва решението. 

Ще докажа на мнозинството, че не съм го подвел. Ще направя много промени, хората ще ги видят. Сега се видя, че има много изплашени, които не са гласували за мен, но са гласували достатъчно да бъда избран за президент на първи тур", заяви Михайлов.

Бербатов се закани да обжалва и съдът ще решава дали уставът на БФС е бил потъпкан. В него пише: "Президентът се избира с мнозинство от присъстващите делегати. В случай, че никой от кандидатите за президент не получи необходимия брой гласове, се провежда второ гласуване, в което участват двамата кандидати, получили най-много гласове на първото гласуване". 

На извънредния конгрес имаше регистрирани 483 делегати, а гласуваха 480. Михайлов получи 241 гласа, Бербатов - 230. Според лагера на Боби, той печели с повече от 50% от гласувалите. А Бербатов казва, че трябва да са над 50% от регистрираните и на Михайлов не му достига 1 глас.

 

 

 

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 163

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 231

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 286

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 280

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 399

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 230

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ