12 Юли 2025събота21:35 ч.

Д-р Атанас Курутос с наградата на акад. Иван Юхновски

/ брой: 125

автор:Дума

visibility 1553

Гл.ас. д-р Атанас Курутос от Института по органична химия с център по фитохимия към БАН е носителят на наградата на името на акад. Иван Юхновски в националния конкурс "Изявен млад учен в областта на органичната химия". Той бе организиран от Химикотехнологичния и металургичен университет и Съюза на химиците в България. Отличието му бе връчено на тържествена церемония от ректора на ХТМУ проф. д-р инж. Сеня Терзиева-Желязкова.

Наградата се връчва от няколко години, учредена е с личното спомоществователство на известния химик акад. Иван Юхновски. В конкурса  участваха шестима млади учени от три висши училища и БАН. Основните области на научните интереси на д-р Курутос са органичен синтез и стереохимия, химия на хетероциклените съединения, химия на багрилата; дизайн на сензори и биосензори, спектроскопски техники за характеризиране на органични вещества.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ