22 Февруари 2026неделя14:18 ч.

Данаилов създава Клуб на спонсорите

/ брой: 196

автор:Лейла Димитрова

visibility 2624

Кандидатът за президент на Европейския шахматен съюз (ЕШС) Силвио Данаилов обяви, че ако бъде избран на поста, ще създаде Клуб на спонсорите към европейската шахцентрала. Клубът ще служи като финансово-консултативен орган, тъй като българският претендент вярва, че хората и организациите, които оказват парична подкрепа за шаха, трябва активно да участват в менажирането на съюза. Освен това членовете на клуба ще имат ясна представа как се изразходват предоставените от тях средства. При положителен резултат на предстоящите избори (ще припомним, че те ще протекат по време на 39-ата шахматна олимпиада в Хантимансийск, започваща на 20 септември) Данаилов планира да изпрати официални покани до всички потенциални спонсори да участват в новия клуб.
    По същата схема мениджърът на Веселин Топалов възнамерява да създаде към ЕШС и Клуб на шахматните журналисти. Сдружението ще има предимно консултативни функции, като, както се казва в официалното съобщение: "г-н Данаилов и екипът му високо ценят опита, познанията и мнението на шахматните журналисти и смятат, че техните становища могат да бъдат изключително полезни за развитието на ЕШС и за повишаване престижа на съюза".
Междувременно в интервю за един от най-значимите шахматни сайтове - Chessdom, основният съперник на Данаилов за президентския пост в ЕШС - турчинът Али Нихат Язъчи, заяви без излишна скромност, че ще спечели изборите с голяма разлика още на първия тур. Той добави, че първата стъпка след победата му ще бъде да свика извънредно Общо събрание през пролетта на следващата година в Истанбул. "Ще покрием всички разходи на делегатите и ще сложим началото на революция в бюджета, структурите и процедурите в съюза", допълни амбициозният кандидат.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ