14 Юли 2025понеделник22:38 ч.

Държавното "Ел Би Булгарикум" сваля цени с 30%

/ брой: 36

автор:Дума

visibility 1941

Държавното млекопреработвателно предприятие "Ел Би Булгарикум" обяви, че ще намали цените на продуктите си с 30%. Намалението важи само за фирмените магазини, а не за продуктите на марката, които се предлагат в цялата търговска мрежа. Компанията обаче няма обекти в цялата страна, а само в София и един във Видин.

Най-голямо ще е намалението при сирената и кашкавалите - с 30%, по-скромно - за млеката. Със заповед на изпълнителния директор Николай Маринов от 20 февруари 2023 г. цените на млеката са по-ниски с между 5 и 10%. Цените на кашкавала и сирената намаляват с над 30%, пише в съобщението. От компанията заявяват, че "новите цени са свързани с промяна на цените на суровините и материалите".

От сайта на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата се вижда, че за изминалата седмица кашкавалът е поевтинял с около 20 ст. и цената му за 17 февруари, откогато са последните данни, е 18,20 лв. за килограм. При сиренето през последната седмица дори се отчита леко повишение, като на 6 февруари то е струвало 11,50 лв., а на 17-и цената вече е 11,63 лв.

В България производителите не продават под себестойност, т.е. държавното "Ел Би Булгарикум" ще се лиши от 30% печалба от сиренето и кашкавала, продавани във фирмените магазини. Очевидно тази печалба ще продължи да се начислява от частните вериги, които разпространяват продуктите.

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ