1864 г. – В ЛОНДОН Е ОСНОВАН ПЪРВИЯТ ИНТЕРНАЦИОНАЛ.

Първият Интернационал е основан под името Международно работническо сдружение. Негови учредители са сред най-мощните британски, френски, швейцарски, испански и италиански синдикални организации от онова време. Въпреки че Карл Маркс няма никакво участие в организирането на срещата, той е избран за един от тридесет и двамата членове на временния Генерален съвет. Основан предимно на отделни членове, организирани в местни групи, които са интегрирани в национални федерации, въпреки че някои синдикати и сдружения са се присъединили към него като цяло. Върховен орган е Конгресът, който се среща всяка година в различен град, като формулира принципи и политики. Генералният съвет, избран от Конгреса, е със седалище в Лондон и служи като Изпълнителен комитет, от делегираните секретари на всяка от националните федерации, за организиране на акции за оказване на подкрепа в различни страни.
1928 г. – ШОТЛАНДСКИЯТ БИОЛОГ И ФАРМАКОЛОГ СЪР АЛЕКСАНДЪР ФЛЕМИНГ ЗАБЕЛЯЗВА БАКТЕРИЦИДЕН МУХЪЛ, РАЗВИВАЩ СЕ В НЕГОВАТА ЛАБОРАТОРИЯ В ЛОНДОН И ОТКРИВА СУБСТАНЦИЯТА, КОЯТО ПО-КЪСНО Е НАРЕЧЕНА ПЕНИЦИЛИН.

Докато работи в лабораторията си в мазето на болницата Св. Мария в Лондон (сега част от Империъл Колидж), Флеминг забелязва "ореол", в който липсва бактериален растеж около синьо-зеления мухъл, замърсяващ паничката на стафилококова бактериална култура. Той заключава, че мухълът освобождава субстанция, която потиска бактериалния растеж и разтваря клетките на бактерията. Отглежда чиста култура и открива, че това е пеницилиновия мухъл, сега познат като Penicillium notatum. Чарлз Том, американски специалист работещ в Министерството на земеделието на САЩ, е признат експерт и Флеминг отнася въпроса до него. Флеминг измисля термина "пеницилин", за да опише филтрата на "бульонната" култура на пеницилиновия мухъл. Дори в тези ранни етапи, пеницилинът се оказва най-ефективен срещу Грам-положителните бактерии.
551 пр.н.е. - РОДЕН Е ИЗВЕСТНИЯТ КИТАЙСКИ ФИЛОСОФ КОНФУЦИЙ (УМИРА 479 ПР.Н.Е.)

Конфуция вероятно е най-известният китайски мислител и философ, от чиито учения произлиза конфуцианството, повлияло живота и мисленето на хората в Китай, Япония, Корея и Виетнам. Той е измежду най-влиятелните личности в китайската и световната история и религия. Приживе е наричан "учител на 10 000 поколения". Съвременник е на Лао Дзъ и дори някои го смятат за негов ученик. Да се придържаш към мъдростта на традицията, но и да проверяваш дали издържа на времето и дали не е повлияна от егоистични интереси, е основната му житейската мъдрост. Учението на Конфуций се основава на патерналистката концепция за държавата, където владетелят е pater familias "баща на семейството".
1924 - РОДЕН Е ПОПУЛЯРНИЯТ ИТАЛИАНСКИ АКТЬОР МАРЧЕЛО МАСТРОЯНИ (УМИРА 1996 Г.).

Той е носител на награда за мъжка роля от фестивала в Кан. Известен е не само като един от най-добрите актьори на Италия, но и като ухажор на красивите жени, любител на хубавите ястия и страстен пушач.
Роден е в малкото градче Фонтана Лири в Апенините, но прекарва ранните си детски и юношески години в Торино и Рим. През Втората световна война е пратен в немски концентрационен лагер, но успява да избяга и да се скрие във Венеция. За киното го открива известният италиански режисьор Лукино Висконти. От брака си с италианската актриса Флора Карабела има една дъщеря – Барбара, а от връзката си с Катрин Деньов – втора дъщеря – Киара Мастрояни, която също е актриса. Умира от рак на панкреаса.