11 Юли 2025петък09:33 ч.

На снимката: Виолета Комитова

Дават регионалния министър на прокурор

Поддръжката на магистралите е спряла от месец май

/ брой: 194

автор:Дума

visibility 987

"Ние даваме на прокурор и на Агенцията за държавна финансова инспекция министър Комитова, защото тя обяви, че няма пари да се оправи "Тракия" и мантинелите. Тези пари трябва да дойдат от застрахователите, защото всички увредени мантинели са от пътно-транспортни инциденти. Прверихме и разбрахме, че АПИ не си събира парите от застрахователите и в крайна сметка сега ние трябва да ги плащаме тези пари. Освен това магистралата става опасна". Това каза директорът на Института за пътна безопасност Богдан Милчев пред БНТ.

Според него от май е спряна поддръжката на всички магистрали и първокласни пътища. Затова ние той иска да предизвика държавните институции да извършат проверка как се събират и как се харчат парите. "Мантинелите няма да се оправят, докато работниците не получат аванси, защото те нямат доверие на правителството, че ще си получат парите след това, защото пътната безопасност в България не се управлява от експерти, а от интереси", заяви Милчев.

В същото време спорът между министър Виолета Комитова и строителните фирми е на път да излезе от добрия тон. От камарата на строителите в България обвиниха служебния регионален министър, че не знае какво говори и и бърка броя на строителните фирми в България. По този повод от регионалното министерство разпространиха информация какво точно е казала Комитова. В строителния бранш има дълбоко разделение на фирмите. Една малка група са получили от държавата аванси общо за 1,4 млрд. лв., и друга, по-голяма, която не е получила нищо. Това разделение не е създадено от служебното правителство, а е наследство от предишното управление на пътния сектор. Това е заявила в сутрешния блок на Нова телевизия министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Виолета Комитова според пресцентъра.

"В България има повече от 21 000 строителни фирми с над 155 000 работници по данни от Националния статистически институт. От всички тях протестират само тези от пътното строителство. Останалите работят в пазарни условия и от години се състезават за поръчки, цена и качество", е заявила Комитова. "Имаме 21 000 фирми, които работят в пазарна икономика, и 20-30, които са в икономика, която не е свързана с европейските ценности, евроатлантическата ни ориентация и пазарната икономика", допълва министърът. Комитова е посочила, че въпросните групи от фирми са получили от предишните управляващи 1,4 млрд. лв. аванси, а сега имат претенции да получат още над 900 млн. лева. Тя е казала, че заедно с Главната инспекция по труда ще бъдат направени проверки колко от работниците са ощетени.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ