12 Юли 2025събота19:46 ч.

Деловодство

/ брой: 34

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2359

Стана мода управляващите да се хвалят, че непрекъснато улесняват правенето на бизнес у нас. На практика обаче правят точно обратното. С новите си безумни изисквания срещу прането на пари те подлудиха хиляди фирми, кметове, партии, и всякакви други организации, които трябваше да изпратят в ДАНС планове за обучение на служителите си как да разпознават незаконния трафик на пари. Като оставим настрана стреса за предприемачите, това безсмислено упражнение, което ще се повтаря всяка година, е на път да превърне тази уж сериозна агенция в най-крупното и секретно деловодство у нас, а нейните агенти - в най-квалифицираните деловодители. А е съмнително, че чиновниците от ДАНС ще могат да обработят лавината от бумаги, която ще ги залее. 

Логично избухна недоволство за това, че ДАНС мачка дребните фирми и свободните професии по недопустим начин. "Сега половин България трябва да стане доносник по закон, за да си свършат службите работата", е само едно мнение в социалните мрежи.

В същото време само за няколко дни посланици на западни държави се подиграха с българските спецслужби, давайки информация вместо тях за два случая - отравянето на бизнесмена Емилиян Гебрев и трансфера на милиони долари от Венецуела през наша банка. Едва ли има по-ясен сигнал от тези примери за тоталната безпомощност на спецслужбите, които постоянно се хвалят с нищо незначещи доклади и отчети. Вероятно в ДАНС има и много хора, които професионално изпълняват служебните си задължения, но на тях не им е лесно. Безспорен е фактът, че през последните 10 години службите в България се използват повече за политически поръчки, отколкото за работа в полза на обществото. Те за съжаление се активизират само при заповед да съсипят поредния икономически или политически противник на властта. В това отношение примерите са безброй.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ