17 Октомври 2025петък13:52 ч.

Диана Ковачева ще е министър на правосъдието

/ брой: 267

автор:Весела Спирова

visibility 4045

Изпълнителната директорка на асоциация "Прозрачност без граници" Диана Ковачева ще оглави Министерството на правосъдието, съобщи вчера премиерът. Той я поканил лично за поста, а Ковачева приела предложението, разказа Борисов в сградата на МС след срещата си с министър-председателя на Швеция Фредрик Рейнфелд.
"За мен подобна позиция би била голямо предизвикателство", коментира Ковачева, преди премиерът да бе "официализирал" принципния им разговор.
Неправителствената организация, оглавявана досега от Диана Ковачева, се занимава с противодействие на корупцията на национално и регионално равнище и работи в тясно сътрудничество с ЕП, ЕК и ОЛАФ. От Брюксел, където познават усилията на шефката на "Трансперънси интернешънъл", дали отлични референции за Ковачева, поискани от Борисов.
Диана Ковачева е доктор по международно право и международни отношения. Тема на доктората й е "Създаване на Международния наказателен съд и основни аспекти на неговата юрисдикция". Магистър е по европейско право от Софийския университет, има и магистърска степен от университет "Нанси 2" във Франция. Между 2001 и 2002 г. е била старши експерт в дирекция "Международно сътрудничество и международноправна помощ" на МП.
"Вот на административно-организационните нарушения" нарече последните избори бъдещата министърка на правосъдието. Над триста нарушения регистрираха от "Прозрачност без граници" и настояха за професионална, постоянно действаща изборна администрация, която да се назначава по надпартиен признак.
 

Участието във властта не е самоцел за БСП

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 194

Първите ни два F-16 не летят, до дни чакаме нови 2

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 194

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 370

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 363

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 362

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ