02 Юни 2023петък10:59 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но само на отделни места в западните райони от страната ще има краткотрайни валежи. Вятърът ще е слаб от изток. Максималните температури ще са между 24 и 29, в София - около 24 градуса. Днес ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но само на отделни места в западните райони от страната ще има краткотрайни валежи. Вятърът ще е слаб от изток. Максималните температури ще са между 24 и 29, в София - около 24 градуса.

Система за противовъздушна отбрана Patriot

Die Welt: САЩ ще произвеждат ракети Patriot в Германия

автор:Дума

visibility 482

За първи път от 40-годишния период на съществуване на системата за противовъздушна отбрана Patriot нейният разработчик, американският отбранителен концерн Raytheon, както и MBDA Германия, предложиха създаването в Германия на линия за производство на ракети за системата за противовъздушна отбрана Patriot, предназначени за продажба в европейските страни-членки на НАТО, съобщава Die Welt. Като конкретно място е предложен баварският град Шробенхаузен. Тук се намира съвместното предприятие COMLOG, което от десетилетия поддържа и модернизира ракетите Patriot, собственост на Бундесвера.

Това е "проект с исторически мащаби", подчертава немското издание. За първи път от 40-годишния период на съществуване на тази бойна система Raytheon ще започне производството на ракетите извън САЩ. „На фона на повишеното търсене в Европа планираме да удвоим производствения си капацитет“, обясни плановете на групата неговият мениджър Дъг Стивънсън. Той не назова конкретни цифри, но отбеляза, че в близко бъдеще може да се говори за стотици оръжия. Освен това, на фона на променящата се ситуация със сигурността след 4-5 години, компанията ще замени всички стари версии на ракетите Patriot в Европа, както и като цяло ще увеличи запасите им.
 
Също така в Германия се планира да започне производството на нова ракета за системата за противовъздушна отбрана Patriot, наречена GEM-T, пише още Die Welt. Това ще е съвместна разработка на Германия и САЩ. Ракетата ще получи германски двигатели, както и немска осколочно бойна глава, способна да унищожава цели без необходимост от директно попадение. MBDA Germany и Raytheon разглеждат предложението си като принос към създаването на общоевропейска система за противовъздушна отбрана Skyshield, отбелязва германското издание.

Производството няма да бъде установено скоро, отбелязват опасенията. Изграждането на съоръжението, както и разработването и сертифицирането на модернизирана версия на ракетата ще отнеме 3-4 години. Съществуват опасения, че строгите германски директиви за износ на оръжия могат да попречат на проекта, но оръжията ще бъдат доставяни само в европейските страни от НАТО с помощта на системата Patriot, така че не би трябвало да има проблеми, заключава изданието.

Източник: Die Welt

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

БСП е против посягането на парите от Сребърния фонд

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Основната лихва вече гони 3%

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

В 40% от обществените поръчки има пороци

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Налагат Истанбулската конвенция на цял ЕС

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Румънските учители продължават стачката

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Украйна загуби остатъците от бойния си флот

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Вдигат тавана на дълга на САЩ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

Тинята в блатото...

автор:Боян Бойчев

visibility 0

/ брой: 104

Насилствено тъпкане

автор:Виктор Турмаков

visibility 0

/ брой: 104

Безсмъртни, те пътуват с нас

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 104

Писмо на един англичанин, което разтърсва душата

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 104

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ