11 Юли 2025петък23:12 ч.

Дни след катастрофата до гара Яна хванаха крадец на релси

/ брой: 16

автор:Красимир Кръстьовски

visibility 2220

54-годишният Лазар Неделчев от Айтос е хванат да краде релси от новото трасе до жп гарата. Наглият крадец бил заловен при проверка на автомобила му, като са открити около 250 кг стари и употербявани жп скрепителни материали. Констатирано е, че те са събрани покрай новото  трасе, разположено в района на гара Айтос, по което от около година текат рехабилитационни дейности.
Служителите от фирмата изпълнител подменят съществуващите крепежни елементи, като употребяваните връщат на БДЖ. Установено е, че Лазар Неделчев отнел част от старите елементи, като смятал да ги предаде в пункт за черни и цветни метали. Повдигнато му е обвинение за кражба. Работата по случая продължава в Районното управление "Транспортна полиция" в Бургас.
Заради кражба на релси товарен влак дерайлира само преди три дни между гарите Яна и Мусачево. По чудо нямаше жертви. След този случай и заради жестокото разграбване на жп съоръжения, което застрашава живота на гражданите, се чуха мнения подобни кражби да се приемат като извършване на атентат.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 1342

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 126

Тупик

visibility 1132

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 1082

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 1353

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 1278

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ