19 Октомври 2025неделя07:25 ч.

ДПС и патриотите пак се изпокараха

/ брой: 235

автор:Ростислава Иванова

visibility 1949

ДПС и "Обединени патриоти" пак се изпокараха в парламента, докато течеше второто четене на Бюджета на ДОО за 2018 г. Двете формации прекъснаха важното пленарно заседание, отправяйки си взаимни и обидни обвинения от трибуната и банките. Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева даде половинчасова почивка, която обаче не уталожи страстите.
Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ прочете декларация, в която заяви, че по време на факелните шествия, посветени на 98-та годишнина от подписването на Ньойския договор в неделя, представители на "Обединени патриоти" са призовали за прекрояване на държавните граници на Балканския полуостров и по този начин рушат мира и стабилността в страната и региона. ДПС остро осъжда този акт и тези действия и категорично настоява НС и правителството да се разграничат от антидържавните прояви на националистите, настоя Карадайъ. Докато четеше декларацията, депутати от групата на националистите се провикваха от местата си.
Секретарят на ПГ на патриотите Юлиан Ангелов пък обвини ДПС, че отричат исторически факти и изричат лъжи, за да влязат във властта. "Срам и позор да отричате, че Ньойският договор е несправедлив за България. Вие отново и отново лъжете и манипулирате с единствената цел да се домогнете до властта. Няма да се получи. Докато някои ваши депутати носеха пантофки на почетния ви лидер в сараите - еничари такива има, ние се борихме за правата на българите, останали зад пределите на българската държава", заяви Ангелов. Заради квалификацията "еничари" Ангелов отнесе забележка от парламентарната шефка.

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 3596

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 3394

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 3242

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 3214

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 4491

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 3121

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ