„Правителството е стабилно и върши своята работа. Политическата нестабилност в България приключи. Успяхме да се справим с краткосрочните проблеми и от тази есен вече трябва да се захванем с дългосрочните решения.“ Това заяви председателят на парламентарната група на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Драгомир Стойнев пред БНТ.
По неговите думи левицата ще настоява за по-силни мерки за справяне с високите цени. „Доволни сме от работата на Комисията за защита на конкуренцията, в която излъчихме председател от БСП и вече започнаха да се глобяват големите търговски вериги, но считаме, че може да се действа и по-уверено. Но трябва да отчетем, че инфлацията не е само български проблем, а европейски – във всички държави се увеличат цените“, подчерта Стойнев.
Социалистът бе категоричен, че в бюджета за 2026 г. БСП-ОЛ ще настоява за повече средства за социална политика. „Разходът за човешки капитал е инвестиция в бъдещето. Очаква се линията на бедността да се повиши с 20%, което означава по-високи доходи за близо 700 000 български граждани, включително 4 100 деца“, посочи Драгомир Стойнев.
„Алтернатива на това управление няма. ДБ можеха да участват в правителството, но решиха да не поемат тази отговорност. Вместо да предлагат решения за българските граждани, опозицията единствено цели да създаде политическо напрежение, за да оправдае съществуването си“, каза още председателят на ПГ „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“.
Драгомир Стойнев не вижда нищо укоримо във визита на делегация на БСП в Китай, като подчерта, че посещението е партийно и по покана на китайския президент към председателя на българските социалисти. „Двете партии имаме близки и дългосрочни отношения. Преди 80 години България е втората държава, която признава независимостта на КНР., а от 2019 г. българските и китайските отношения са издигнати на ниво стратегическо партньорство. Страната ни трябва да отстоява националните си интереси, а това мина през връзки с големите геополитически държави“, коментира той.