28 Октомври 2025вторник07:57 ч.

Снимка Росен Донев

ДТ "Стоян Бъчваров" получи поздравления и награди по случай юбилея си

/ брой: 72

автор:Дума

visibility 693

Дългоочакваният първи юбилеен спектакъл "100!" на Драматичния театър "Стоян Бъчваров", с режисьор Боян Иванов, хореографка Татяна Соколова и сценографка Елица Георгиева, поднесен на 12 април с изключителна енергия и отдаденост от актьорите, бе съпътстван през цялото време от овациите и аплодисментите на публиката, научи ДУМА от Виолета Тончева, пиар на ТМПЦ - Варна. 

След спектакъла на кратка церемония бяха оповестени наградите за 100-годишния юбилей на театъра. Плакетът "Св. св. Кирил и Методий" от президента Румен Радев ще бъде връчен при удобен случай. Грамотата от Министерството на културата за високи постижения в областта на културата бе връчена от заместник-министър Румен Димитров на Даниела Димова, директорка на Театрално-музикалния продуцентски център - Варна. Почетният плакет от Съюза на артистите в България бе поднесен лично от Христо Мутафчиев, председател на САБ, още на 12 март, рождения ден на театъра. Кметът Иван Портних връчи на Даниела Димова Почетен плакет на кмета на Варна и Почетна награда - картина на театралната сграда от Владин Владев, на Веселина Михалкова, артистичен директор на Драматичния театър "Стоян Бъчваров". Екипът на театъра получи и Почетния знак на Двореца на културата и спорта във Варна. 

За 100-годишния юбилей на Варненския драматичен театър "Стоян Бъчваров" пристигнаха близо 100 поздравителни адреса, както на рождения ден на театъра 12 март, така и на 12 април, премиерния ден за юбилейната постановка "100!". Екипът благодари за приветствията и цветята от председателя на Народното събрание, президента на Р България; Министерството на културата, МТФ "Варненско лято", САБ; НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов"; Театър "София", Малък градски театър "Зад канала", драматичните театри в Русе, Шумен, Пловдив и Габрово, Икономическия университет във Варна, ВСУ "Черноризец Храбър", Държавния архив - Варна, РБ "Пенчо Славейков", ГХГ "Борис Георгиев", ДКС, ФКЦ и много други.

На 12 април пристигнаха цветя от Министерството на културата, кмета на Варна, Драматичния театър в Пловдив, БНР - Радио Варна, поздравителен адрес и цветя от Държавния куклен театър във Варна и от Балетната трупа при ДО - Варна.

Спорната "такса водомер" ще отпадне

автор:Дума

visibility 893

/ брой: 200

Автомобилният транспорт формира 17% от БВП

автор:Дума

visibility 838

/ брой: 200

Магистрала "Хемус" става приоритет за властта

автор:Дума

visibility 910

/ брой: 200

Съдът на ЕС отмени формулата за сметките за парно

автор:Дума

visibility 934

/ брой: 200

Ирландия прави завой наляво с жена президент

автор:Дума

visibility 990

/ брой: 200

Кюрдската съпротива се изтегля от Турция

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 200

Учениците в Кипър имат нужда от психолог

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 200

Накратко

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 200

За ментето и оригинала

автор:Дума

visibility 919

/ брой: 200

Добре дошли в миналото

автор:Дума

visibility 973

/ брой: 200

Когато системата защитава убийците, става съучастник

visibility 898

/ брой: 200

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ