11 Май 2026понеделник21:17 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Двойно ферментирала бира заздравява съня

/ брой: 231

автор:Дума

visibility 1361

Експерти установиха, че двойно ферментиралата бира съдържа много пробиотични микроби, които носят различни ползи - като се започне от поддържане на теглото и се стигне до укрепване на съня, съобщи "Дейли мейл".

Специалистите са работили с белгийски бири като "Хогардън" и "Вестмале трипъл", които са двойно ферментирали - веднъж в пивоварната и втори път в бутилката. Втората ферментация увеличава алкохолното съдържание и променя вкуса, като той става по-силен и сух. При нея обаче дрождите са различни от тези за традиционната бира.

"Получавате по-силна бира, която е много, много полезна", изтъкна проф. Ерик Класен, специалист по чревни бактерии от университета на Амстердам. И добави: "Не даваме оправдание на хората да пият повече бира. В големи концентрации алкохолът е вреден, но ако пиете по една такава бира дневно, ще бъде добре за вас."

Учени от университета на Небраска установиха, че някои бутилки бира съдържат до 50 милиона пробиотични или "добри" бактерии. Попаднат ли в храносмилателната система, те убиват съперниците си - "лошите" бактерии, които предизвикват всякакви болести.

Държавата стигна тавана за нов дълг

автор:Дума

visibility 492

Гълъб Донев върна под крилото си Росица Велкова

автор:Дума

visibility 532

Обозначават цените в лева и евро още година

автор:Дума

visibility 612

Откриха позлатен паметник на Тръмп в Маями

автор:Дума

visibility 639

Дадоха на Стармър срок до утре да подаде оставка

автор:Дума

visibility 774

31-годишна иранка роди здрави петзнаци

автор:Дума

visibility 777

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ