14 Юли 2025понеделник07:33 ч.

Джихадистите създават провинция в Северен Кавказ

/ брой: 144

автор:Дума

visibility 61

Терористичната групировка "Ислямска държава" обяви за създаването на провинция на територията на Чечня, Ингушетия, Дагестан и Кабардино-Балкария, съобщава АФП.
"Обявяваме, че се заклеваме във вярност и подчинение на нашия халиф Ибрахим бин Ауад ибн Ибрахим ал Курейши ал Хусейни, известен с името Абу Бакр ал Багдади", се казва във видеообръщението, качено онлайн в неделя от главната ислямистка бунтовническа групировка в региона "Кавказко емирство". "Заявяваме, че всички бойци в Кавказ, от Чечения, Дагестан, Ингушетия и Кабардино-Балкария, са единни в това решение и нямаме разногласия", се казва в записа на руски с арабски субтитри.
Вече е определен и управител на територията. Това е Абу Мохамед Кадарский, допълва агенцията.
 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6278

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4970

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5859

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4296

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4369

/ брой: 126

Тупик

visibility 5941

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5209

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6125

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6065

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ