01 Ноември 2025събота07:20 ч.

БСП настоява:

Един учебник по един предмет в един клас

Образование, образование и пак образование е решението на много демографски, икономически и социални въпроси в България, заяви Корнелия Нинова

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 27832

“Образование, образование и пак образование е решението на много демографски, икономически и социални въпроси в България. Но нито един проблем няма да бъде решен, ако не премахнем принципа парите следват ученика или т.нар. делегирани бюджети". Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на среща в столичния квартал "Овча купел", където е водач в 25 МИР на листата на коалиция "БСП за България".
По думите й този модел автоматично отглежда неграмотни деца. "Те се водят на списък, за да идват пари за тях . И не са виновни нито учителите, нито директорите. Моделът е сбъркан", поясни Нинова.
Според нея е задължително да има един учебник за един клас по един предмет.
"Съдържанието им трябва да се опрости. То да отразява  истината за българската история. Да се изучават българските класици и традиции. Да се възпитава в родолюбие", настоя Нинова.
Кандидати за НС и за ЕП на БСП участваха по-рано в  дискусия „Българското и европейското образование и наука - проблеми и решения“ в Националния пресклуб на БТА.
Средното за ЕС от 5% от БВП за образование е добро предложение, но не само не го постигаме, а се отдалечаваме, посочи водачът на листата на БСП в Ловеч Ирена Анастасова. Тя отбеляза нуждата от национален консенсус по темата образование.
Проф. Румен Гечев, кандидат за евродепутат и водач на листата във Видин, коментира, че няма как Румъния да харчи 8% за образование, а ние - 4,1%, и да я настигаме по конкурентоспособност.
Според водача на евролистата Кристиан Вигенин образованието е инструмент за намаляване на неравенствата, повишаване на благосъстоянието и догонване на средното равнище на доходите в ЕС.
Кандидатът за евродепутат Цветелина Пенкова поясни, че образованието е със сериозно финансиране в европейския бюджет и посочи като успех, че бюджетът на „Еразъм+“ е бил увеличен двойно.

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 876

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 816

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 866

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 846

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 828

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 4648

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 2444

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ