07 Юли 2025понеделник00:26 ч.

Няколко думи

Едно към едно

/ брой: 51

автор:Евгени Гаврилов

visibility 6878

България трябва да промени данъчната си система, за да осигури повече постъпления в бюджета. Трябва да се възстанови 20% ставка ДДС за всички сектори, да се премахне плоският 10% данък за доходите на физически лица, като се въведе прогресивна скала на облагане, както и да се премахне таванът за осигуряване и всички да плащат осигуровки върху реалните си доходи. Това препоръча МВФ за пореден път.
И... ужас за властта. Защото препоръките на Фонда съвпадат буквално с идеите на БСП, предлагани дълги години.
Принципна промяна на данъчната политика у нас отдавна е назряла. А как се правеше законодателството в тази област през последните години? Ако влезем в кулинарния жаргон, вземаха се няколко термина, които са характерни за данъчното законодателство, разбираеми за широката публика. Те се гарнираха с няколко технически поправки и се поливаха обилно с текстовете на няколко евродирективи. Не се забравяше и щипка данъчен популизъм.
Никой обаче не смее да приеме идеите на БСП и да стигне до сърцето на проблема - отмяна на плоския данък. Защото при сегашното положение се оказва, че държавата е подарила 30 млрд. лв. на едрия капитал и е ощетила с толкова обикновените хора.

Македонският език отпада от доклада

автор:Дума

visibility 7813

/ брой: 121

Български пожарникари помагат на Гърция

автор:Дума

visibility 5328

/ брой: 121

Румъния вдига данъци и замразява заплати

автор:Дума

visibility 8496

/ брой: 121

Кратки новини

автор:Дума

visibility 5804

/ брой: 121

Сакън

автор:Таня Джаджева

visibility 8815

/ брой: 121

Пак разпалваме котлите

visibility 9413

/ брой: 121

Крими геополитика

автор:Юри Михалков

visibility 5274

/ брой: 121

Какво стана в Хага?

автор:Николай Шопов

visibility 8143

/ брой: 121

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ