21 Юли 2025понеделник12:00 ч.

Eнергийната борса има нов временен шеф

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 13799

Съветът на директорите на Българската фондова борса (БФБ) избра нов директор на Българската независима енергийна борса. Поста ще заеме адвокатът Диан Боев, който ще смени досегашния шеф на институцията Константин Константинов. До шест месеца обаче трябва да се проведе конкурс за позицията, съобщи БНТ.
Диан Боев е юрист по образование, магистър по европейско и международно икономическо право от Виенския университет. Последните години е работил в една от водещите международни адвокатски кантори в България, с фокус върху енергетика. Притежава опит в електроенергетиката, възобновяемата енергия, природния газ, регулаторни въпроси на европейско и местно ниво и процесуално представителство по енергийни дела, се казва в съобщението на БФБ.
Справка показва, че Диан Боев е член на адвокатската колегия в Хасково, въпреки че работи в София. Преди да учи във Виена, е завършил право в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".
Енергийната борса организира търговията с електрическа енергия в България. Член е на пазарните обединения "Ден напред" и "В рамките на деня", на Асоциацията на европейските енергийни борси Europex и на PCR (Price coupling of regions) - обединението на борсовите оператори, които работят за създаването на единен енергиен пазар в ЕС.
Съветът на директорите на БФБ съобщи, че е освободил Константин Константинов "с благодарности за дългогодишните усилия по утвърждаването и развитието на БНЕБ".

Заловиха рекордно количество кокаин за 37 млн. лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Шофьорите вече не могат да откажат тест за опиати

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Увеличиха наказанията за престъпления срещу животни

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 132

Диагноза

visibility 2

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ